Medicinski fakultet Sveučilišta u Mostaru je 24. travnja bio domaćin mini-simpozija na temu znanstvenog publiciranja. Simpozij je okupio stanovite predavače prof. dr. Semira Vranića sa Sveučilišta u Kataru i dr. sc. Faruka Skenderija iz Sarajeva, urednike časopisa Biomolecules and Biomedicine. Predavači su nastojali osvijestiti auditorij o važnosti odabira pravog časopisa za publikaciju rada i čestim zamkama u koje upadaju mladi istraživači za koje je od izuzetne važnosti znati kako procijeniti utjecaj, kvalitetu i reputaciju časopisa. Predavači su posebno istaknuli važnost prepoznavanja predatorskih časopisa i tzv. obmanjivanje znanstvene javnosti, ali i dali mnoge druge korisne savjete mladim istraživačima na svome putu uspjeha.
U sklopu ovog zbivanja su održane radionice za doktorande i druge studente biomedicinskih studija na temu povijesnog osvrta na razvoj cjepiva i značaj prevencije zaraznih bolesti koju je održao prof. dr. Sanjin Musa, prediktivnih biomarkera u imunoterapiji – prof. dr. Semira Vranića te proizvodnje i primjene monoklonskih protutijela u liječenju malignih i zaraznih bolesti našeg trećeg predavača dr. sc. Faruka Skenderija.
Događaj je obilježilo predstavljanje kolegija „Suvremena cjepiva u medicini i cijepljenje“ voditelja prof. dr. Jurica Arapovića na doktorskom studiju „Biomedicina i zdravstvo“ Sveučilišta u Mostaru, a posebnu važnost i zadovoljstvo nam čini što je ovaj predmet održan na samom početku Svjetskog tjedna imunizacije kada se slavi jedna od najučinkovitijih javnozdravstvenih mjera zahvaljujući kojoj su spašeni milijuni života.
Svim nazočnim doktorandima, studentima, profesorima, istraživačima i znanstveno-nastavnom osoblju hvala na sudjelovanju i neizmjerno hvala svima koji su podržali događaj.