Temelji neuroznanosti

TEMELJI NEUROZNANOSTI

STUDIJ DENTALNE MEDICINE

MEDICINSKI FAKULTET SVEUČILIŠTA U MOSTARU

Izvedbeni plan i satnica za akademsku 2018./2019. godinu

Ukupan broj sati = 55 sati

Predavanja =13

Seminara = 22

Vježbi = 20

Broj seminarskih skupina = 1

Broj vježbovnih skupina = 2

Tema i oblik nastave Vrijeme održavanja Nastavnik
  Ponedjeljak, 04.02. 2019.  
     
 Uvodno predavanje (P1)

Neuron je temeljna strukturno funkcijska jedinica SŽS (P2)

Razvoj SŽS (P3)

Ustrojstvo sive i bijele tvari kralježničke moždine (S1)

 

13.50-14.35 (1)

14.40-15.25 (1)

15.30-16.15 (1)

16.20-17.55 (2)

 

Đogaš

Đogaš

Pravdić

Lesko

   

Utorak, 05.02.2019.

 
     
Ustrojstvo sive i bijele tvari moždanog debla i malog mozga (S2)

Presjeci kralježničke moždine i debla (V1)- skupina 1

Kliničko anatomski sindromi kralježničke moždine (V2)- skupina 1

 

12.10-13.45 (2)

13.50-16.10 (3)

16.15-18.45 (3)

      Lesko

Demirović

   

Srijeda, 06.02.2019.

 
     
Ustroj sive i bijele tvari velikog mozga (S3)

Stanična membrana, ionski kanali (S4)

Presjeci kralježničke moždine i debla (V1)- skupina 2

Kliničko anatomski sindromi kralježničke moždine (V2)- skupina 2

 

12.10-12.55 (1)

13.00-13.45 (1)

13.50-16.10 (3)

16.15-18.45 (3)

Demirović

 

   

Četvrtak,07.02.2019.

 
     
Biofizički temelji ekscitabilnosti (P4)

Neurotransmiteri (P5)

Neurotransmiteri (S5)

Sinapsa (S6)

09.40-11.15 (2)

11.20 – 12.05 (1)

12.10-12.55 (1)

13.00-14.35 (2)

 Pavlinac Dodig
   

Petak, 08.02.2019.

 
     
Opće moždane funkcije, EEG, evocirani potencijali (S7)

Stupnjevi budnosti i stanja svijesti, spavanje (S8)

EEG (V3)-skupina 1

EEG(V3)- skupina 2

Polisomnografija (V5)-skupina 1

08.50-09.35 (1)

09.40-11.15 (2)

11.20-13.45 (3)

13.50-16.05 (3)

18.00-20.20 (3)

Pavlinac Dodig

 

 

 

Lesko, Demirović

Tema i oblik nastave Vrijeme održavanja Nastavnik

 

     
 

 

 

Ponedjeljak, 11.02.2019

.

 
     
Opći ustroj osjetnih sustava (P6)

Mirisi i okusi (P7)

Bol i dodir (S9)

 

12.10-13.45 (2)

13.50-14.35 (1)

14.40-16.15 (2)

Pravdić
  Utorak, 12.02.2019.  
     
Fiziologija osjeta (V4)-skupina 1

Uho-organ sluha i ravnoteže. Slušnii vestibularni sustav (S10)

Fiziologija osjeta (V4)-skupina 2

 

10.30-12.55 (3)

13.00-14.35 (2)

14.40-17.05 (3)

Pravdić, Lesko

Lesko

Pravdic, Lesko

 

  Srijeda, 13.02.2019.  
     
Fiziologija oka i fototransdukcije

Mrežnica i primarni vidni put (S11)

Polisomnografija (V5)-skupina 2

 

10.30-12.05 (2)

 

18.00-12.20

 Pravdić

 

Lesko, Pravdić

 

 

 

Četvrtak,14.02.2019.

 
     
Opći ustroj motoričkih sustava i motorički korteks (P8)

Spinalni motorički mehanizmi i refleksi (S12)

Uloga silaznih puteva u održavanju stava tijela i mišićnog tonusa (S13)

 

Elektromioneurografija (V6)-skupina 1

Elektromioneurografija (V6)- skupina 2

 

 

 

10.30-12.05 (2)

12.10-12.55 (1)

13.00-13.45 (1)

 

 

13.50-16.15 (3)

16.20-18.45 (3)

 Pravdić

 

  Petak, 15.02.2019.  
     
 

Motoričke funkcije malog mozga (S14)

Motoričke funkcije bazalnih ganglija (S15)

Središnja regulacija kardiovaskularnog sustava i disanja (P9)

Motorika (V7)-skupina 1

Motorika (V7)-skupina 2

 

 

10.30-11.15 (1)

11.20-12.05 (1)

12.10-13.45 (2)

13.50-15.25 (2)

15.30-17.05 (2)

 

Pravdić